Pierwsze wiosenne zwycięstwo!

Do 4 wiosennej kolejki musieli czekać młodzicy młodsi Naszego klubu,  aby zdobyć komplet punktów. W poprzednich 3 meczach (1:5 z Puławiakiem, 0:3 ze Skrobowem i  1:1 z Dęblinem) zespół prezentował się nieźle, ale brakowało szczęścia i skuteczności. Z Żyrzyniakiem było jedno i drugie oraz dobra gra całej drużyny.

Występujący w Lubelskiej Lidze chłopcy z rocznika 2003 i 2004 w sobotnie popołudnie udali się do oddalonego o 50 km od Lubartowa Żyrzyna.  Przeciwnik z powiatu puławskiego to drużyna z 7 miejsca w tabeli, która doskonale radzi sobie na swoim boisku. Początek meczu zdawał się to potwierdzać, miejscowi w ciągu pierwszych 10 minut meczu zepchnęli Orlik do obrony i tylko szczęściu i dobrym interwencjom Gabriela Trąbki zawdzięczali czyste konto. Jednak w 12 minucie meczu błąd popełniła obrona i napastnik Żyrzyniaka z bliskiej odległości uderzeniem głową pokonał Naszego bramkarza. Od tego momentu Orlik zaczął grać dużo dokładniej i agresywniej w obronie. Dużo dobrego wniosła zmiana na środku obrony, w miejsce kapitana zespołu Jakuba Siwka pojawił się i zagrał do końcowego gwizdka Czarek Kowalski. W 18 minucie meczu Orliki wyrównały, doskonałą piłkę na lewe skrzydło  zagrał dobrze grający tego dnia na środku pomocy Hubert Białek, a bramkarza miejscowych bez żadnych problemów pokonał Mikołaj Ścibiorski. Po kolejnych 3 minutach w podobnej sytuacji znalazł się Jakub Gryzek i było 2:1 dla Orlika. Pod koniec pierwszej połowy świetną piłkę z rzutu rożnego zagrał Białek, a uderzenie głową na bramkę zamienił Siwek. Przy stanie 3:1 dla Orlika błąd popełniła Nasza defensywa i po rzucie rożnym Żyrzyniak zbliżył się na jedną bramkę.  Druga połowa rozpoczęła się od dobrej gry Naszej drużyny, ale nieskuteczność napastników sprawiła, że wynik nie ulegał zmianie. Dobrze w tym okresie grali Patryk Lipiński na prawej pomocy, Bartek Błyskun i  Jakub Siwek na środku pomocy. W obronie rewelacyjnie spisywali się wspomniany Kowalski i wracający po kontuzji Patryk Komorowski. Dobre zmiany dawali  Filip Jemielniak i Kacper Wawruch. Dobrze w ataku uzupełniali się Jakub Gryzek i Michał Biały. W 40 minucie meczu swój dobry występ bramką okrasił Hubert Białek, wykorzystując dobre dośrodkowanie Jakuba Woźniaka. W końcówce meczu straciliśmy jeszcze jedną bramkę, ale na wyrównanie gospodarzom zabrakło już czasu.

Po 15 ligowych kolejkach Orlik z dorobkiem 26 punktów zajmuje 4 miejsce w stawce 12 drużyn!

Żyrzyniak Żyrzyn – KS Orlik Lubartów 3:4 (2:3)

Bramki: ?, Łuka 24, ? – Ścibiorski 15, Gryzek 18, Siwek 22, Białek 40

Skład: Trąbka – Lipiński, Siwek, Komorowski, Ścibiorski – Błyskun, Kowalski, Białek – Gryzek oraz Biały, Jemielniak, Wawruch, Szymczak, Łukaszek, Woźniak.