Kolejne derby nasze !!!

W ubiegłą środę doszło do pierwszych w tym roku derbów Lubartowa. W kategorii Młodzików Młodszych KS „Orlik” Lubartów podejmował na „swoim” boisku MOSiR Lubartów. Wiadomo, że derby żądzą się swoimi prawami, dlatego też obie drużyny przystąpiły do tego meczu niezwykle skoncentrowane.

Pierwsze minuty meczu to lekka przewaga „Orlików”, groźnie na bramkę „gości” uderzali Lato i Gryzek. MOSiR próbował grać z kontry, ale ich ataki kończyły się z dala od bramki strzeżonej przez Gabriela Trąbkę. Z każdą minutą Orlik osiągał coraz większą przewagę, mnożyły się sytuacje podbramkowe. W pierwszej połowie „gospodarze” strzelili 4 bramki, choć dogodnych sytuacji było co najmniej dwa razy tyle.

W drugiej odsłonie zakończonej wynikiem 2:2, mecz wyglądał bardzo podobnie, z tą tylko różnicą, że MOSiR zdołał wykorzystać swoje nieliczne sytuacje podbramkowe. Nieco gorzej z kolei wyglądała skuteczność „Orlików”, którzy z licznych sytuacji pod bramką MOSiRu wykorzystali jedynie dwie.

Zespół Młodzików Młodszych zaprezentował się z dobrej strony, prezentując niezłe wyszkolenie techniczne i taktyczne.

Przez następne pół roku w Lubartowie „rządzi” KS „Orlik” Lubartów (przynajmniej jeżeli chodzi o kategorię młodzików młodszych).

Bramki: Jakub Gryzek, Tymoteusz Lato (x2), Cezary Kowalski, Kacper Kocyła, Jakub Siwek

Trąbka – Lipiński, Siwek, Kowalski, Ścibiorski – Błyskun, Białek,  Lato – Gryzek.

Ponadto grali: Musiński, Woźniak, Wawruch, , Łukaszek, Jemielniak, Komorowski, Chudzik, Janasz, Kocyła, Wasil.