I lider nam nie straszny - wygrana z PN Motor Lublin

Po cennym remisie, który zawodnicy Młodzika Starszego zdobyli z wiceliderem rozgrywek, przyszedł czas na pojedynek z liderem.  Wyjazd do Lublina na mecz z Piłkarskimi Nadziejami Motoru był pełen nadziei – naszych.

 

Przeciwnik to lider Ligi Wojewódzkiej Młodzika Starszego. W 21 meczach odniósł jedną porażkę, i sami nasi zawodnicy wierzyli, że tym razem poniosą drugą.

 

Konsekwentna gra w obronie oraz groźne kontrataki pokazały, że przeciwnik jest w naszym zasięgu. Przez całą pierwszą połowę mecz był wyrównany i w głównej mierze odbywał się w środku boiska.  Po jednym z takich rozegrań nastąpiło dośrodkowanie z lewej strony w pole karne.  Gdy wydawało się, że nic z tej akcji nie będzie, gdyż obrońca gospodarzy odbił piłkę, najprzytomniej zachował się Czarek Zdunek, który dopadł najszybciej futbolówkę i technicznym strzałem  przelobował bramkarza.

 

Do przerwy gra oraz wyniki nie uległy zmianie.

 

Druga połowa to zmasowane ataki PN Motor Lublin. Rewelacyjna gra w obronie Kuby Bojanowskiego, Filipa Kuśmierzaka oraz Patryk Ciesielskiego stopowała wiele akcji tuż przed naszym polem karnym. Niestety w meczu popełnili oni jeden błąd, po którym zawodnik z Lublina oddał strzał w długi róg a nasz bramkarz był bez szans.

 

Kiedy wydawało się, że pojedynek zakończy się podziałem punktów, na podanie ze środka boiska zdecydował się Patryk Tomasiak. Podanie dokładne do Cezarego Zdunka, który znalazł się w sytuacji „sam na sam” i oddając strzał pod nogami bramkarza pokonał go po raz drugi tego dnia. Po tej akcji sędzia zakończył pojedynek, a my  zdobyliśmy ważne trzy punkty. Trzy punkty zdobyte w ostatniej akcji, trzy punkty zdobyte z liderem, trzy punkty zdobyte na terenie przeciwnika - gratulujemy

 

 

Skład:

Przemysław Pęksa – Jakub Bojanowski, Patryk Ciesielski, Dawid Dejnecki, Kacper Kocyła, Filip Kuśmierzak, Tymoteusz Lato, Jakub Mitaszka, Patryk Tomasiak, Jakub Banaś, Cezary Topyła, Bartosz Wasil, Cezary Zdunek